Pomoc pro Terezku

Naše dcera Terezka Šulcová se narodila o něco dříve a i přesto, že byly všechny výsledky vyšetření v pořádku, hned po porodu nastaly vážné zdravotní komplikace.

Měsíc ležela Terezka na JIP v Liberecké nemocnici, kde bojovala spolu s lékaři o život. Poté byla převezena do Fakultní nemocnice Motol v Praze, kde strávila s maminkou bezmála rok. Vzpomínky na tuto dobu nejsou nikterak příjemné. Opakované aspirace, absence polykacího reflexu, několikeré přeložení na jednotku ARO atd. Konečná diagnóza zněla: zkolabovaná plíce a neurčitelné mentální postižení z důvodu otoku mozku po porodu.

Nyní jsme 5 členná rodina, k Terezce se nám narodila dvojčata Martinka a Kristýnka. Holky jsou veselá a zdravá děvčata, která jsou své starší sestře velkým přínosem a motivací jak po stránce fyzické tak psychické.

Terezka v dalších letech po ročním propuštění z Fakultní nemocnice Motol prodělala několik operací a zákroků, které vedly ke stabilizaci zdravotního stavu.

 A diagnóza dnes?  Absence polykacího reflexu (gastrostomie-krmení sondou do bříška), těžká vada pohybového ústrojí (skolióza, luxace levé kyčle), atypický autismus, zlomenina krčku pravé kyčle…. vše je zahrnuto pod  pojmem DMO s těžkou mentální retardací. 

A vyjádření lékařů po narození: dítě upoutané na lůžko. Opak je však pravdou.  

Terezka je ve stabilizovaném zdravotním stavu již několik let, vliv na její zdravotní stav má bezpochyby pravidelná rehabilitace, lázeňská a domácí péče a především Speciální škola s rehabilitací, což dokazuje znatelný posun v jejím vývoji

Rádi bychom využili finanční podpory k dokoupení lázeňských procedur a na letní pobyt u moře, který dělá Terezce velmi dobře na zdravotní stav ohledně dýchacího onemocnění.

Velmi děkujeme 
rodina Šulcova